Projekt 100 let - 100 letišť: Jsme za polovinou!

12.7.2018

100 let - 100 letišť     Milí čtenáři a příznivci létání, s radostí oznamujeme, že náš projekt 100 let - 100 letišť vstoupil do své druhé poloviny. K dnešku jsme absolvovali přistání na 68 letištích, zbývá nám tedy už jen třetina z vytčeného počtu sta letišť, na nichž chceme symbolicky ke stému výročí čs. letectví přistát. Jaké ty první dvě třetiny byly? 


100 let-100 letišť: Jsme za polovinou!

100 let - 100 letišť
”fr_int”

Projekt 100 let - 100 letišť chce přispět k oslavám 100 let čs. letectví.
Kdy: Duben - říjen 2018. Cíl: Během roku 2018 přistát na stovce českých a slovenských letišť a propojit je tak pomyslným leteckým mostem.
Letadlo: Dynamic WT-9 reg. OK-LEX
Partneři: Český svaz letectví, server Aktuálně.cz, Český rozhlas Dvojka, agentura Czech Tourism.
Web: 100-let-100-letist.flying-revue.cz.

Do projektu jsme vstupovali počátkem dubna s mnoha otazníky. Lze vůbec při všech dalších aktivitách Flying Revue přistání a setkání s leteckými nadšenci na tolika letištích rozesetých po celém Česku a Slovensku logisticky a časově zvládnout? Jak budou lidé na letištích reagovat? Podaří se splnit náš cíl - oslavit důstojně sté výročí čs. letectví a propojit většinu českých a slovenských letišť pomyslným leteckým mostem?

Už první třetina dosažených letišť naše obavy rozptýlila. A i nadále nás na drtivé většině letišť, kde jsme dosud přistáli, přijali velmi vstřícně, čas si na nás skoro všude udělali vedoucí činitelé letišť či aeroklubů, všude si považovali číslovaných pamětních listů Flying Revue a Čs. svazu letectví. Takřka všude nás ochotně provedli zázemím letiště a svěřovali se s radostmi i strastmi provozování aeroklubů i letišť.

"Nečekali jsme, že akce se setká s takovou odezvou a ohlasem," hodnotí po skončení první slovenské etapy projekt Jiří Pruša. "Máme velkou radost, když přiletíme na letiště, a tam už o naší akci vědí a vítají nás vedoucí letového provozu, předsedové aeroklubů a řada dalších činovníků." Jako například na letišti Plzeň Letkov, které se stalo padesátým letištěm a uzavřelo tak první polovinu expedice. 

A nejen to. "Myslím, že můžeme říci, že sportovní letectví v Česku i na Slovensku kvete. Na většině letišť jsme narazili na nadšence, kteří létání věnují svůj život a je to pro ně vášeň. Je skvělé tohle vidět a s takovými lidmi mluvit," říká Jiří Pruša. Zoom galleryPrůběh expedice můžete sledovat na speciál webu 100 let - 100 letišť, kde dosažená letiště zaznamenáváme do interaktivní mapy a o přistání na každém z nich na webu najdete krátkou reportáž včetně videa z nízkého průletu.

Podrobné info o letištích, jejich historii, současnosti i blízkých turistických cílech pak postupně, jak nám je z jednotlivých letišť dodají, zveřejňujeme v sekci Letiště ČR & SR na webu Flying Revue.

Těší nás, že se k naší akci připojili prestižní partneři. Jsou to: Český svaz letectví, Český rozhlas Dvojka, server Aktuálně.cz a nejnověji také agentura Czech Tourism.

cssl-banner-s.jpg ccc.jpg iuhjkl.png 2364416_1705724_czechtourism.png

-fr-

Zoom gallery

Zoom gallery

Interaktivní mapa expedice 100 let - 100 letišť.Interaktivní mapa expedice 100 let - 100 letišť.
Interaktivní mapa expedice 100 let - 100 letišť.
Usměvavý Nikola Lukačovič s Jiřím Prušou na vnitřním ochozu řídící věže letiště v Točné. Za nimi exponáty místního leteckého muzea.OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.Usměvavý Nikola Lukačovič s Jiřím Prušou na vnitřním ochozu řídící věže letiště v Točné. Za nimi exponáty místního leteckého muzea.OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.
Usměvavý Nikola Lukačovič s Jiřím Prušou na vnitřním ochozu řídící věže letiště v Točné. Za nimi exponáty místního leteckého muzea.OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.
OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.
OK-LEX pod Ještědem - panorama libereckého letiště nemá chybu.
Předání pamětních listů GŘ Ostrava Airport Jaromíru Radkovskému (vpravo) a OŘ Stanislavu Bujnovskému (vlevo). Posádka OK-LEX uprostřed.Předání pamětních listů GŘ Ostrava Airport Jaromíru Radkovskému (vpravo) a OŘ Stanislavu Bujnovskému (vlevo). Posádka OK-LEX uprostřed.
Předání pamětních listů GŘ Ostrava Airport Jaromíru Radkovskému (vpravo) a OŘ Stanislavu Bujnovskému (vlevo). Posádka OK-LEX uprostřed.
Miloš Dermišek dostal po předání pamětních listů dva koše mléčných výrobků.Miloš Dermišek dostal po předání pamětních listů dva koše mléčných výrobků.
Miloš Dermišek dostal po předání pamětních listů dva koše mléčných výrobků.
V Mostě nás přivítala mistryně světa v akrobacii na kluzácích Lucie Pešková, která je zároveň předsedkyní aeroklubu Most.V Mostě nás přivítala mistryně světa v akrobacii na kluzácích Lucie Pešková, která je zároveň předsedkyní aeroklubu Most.
V Mostě nás přivítala mistryně světa v akrobacii na kluzácích Lucie Pešková, která je zároveň předsedkyní aeroklubu Most.
První návštěva na Slovensku nás zavedla na letiště Žilina. Na snímku Jiří Pruša při předávání pamětních listů Františku Jůnovi ze Žilinské univerzity.První návštěva na Slovensku nás zavedla na letiště Žilina. Na snímku Jiří Pruša při předávání pamětních listů Františku Jůnovi ze Žilinské univerzity.
První návštěva na Slovensku nás zavedla na letiště Žilina. Na snímku Jiří Pruša při předávání pamětních listů Františku Jůnovi ze Žilinské univerzity.
Letiště Plzeň-Letkov bylo jubilejním padesátým dosaženým letiště. OK-LEX na stojánce před hlavní budovou.Letiště Plzeň-Letkov bylo jubilejním padesátým dosaženým letiště. OK-LEX na stojánce před hlavní budovou.
Letiště Plzeň-Letkov bylo jubilejním padesátým dosaženým letiště. OK-LEX na stojánce před hlavní budovou.
Ok-LEX na letišti Plasy. Ok-LEX na letišti Plasy.
Ok-LEX na letišti Plasy.
Letiště Vlašim bylo jedním z prvních letišť, na nichž jsme v rámci expedice přistáli. Letiště Vlašim bylo jedním z prvních letišť, na nichž jsme v rámci expedice přistáli.
Letiště Vlašim bylo jedním z prvních letišť, na nichž jsme v rámci expedice přistáli.
Expedice: 100 let - 100 letišť > Projekt 100 let - 100 letišť: Jsme za polovinou!
Loading...

Expedice: 100 let - 100 letišť

Loading...

Expedice: 100 let - 100 letišť